ДБР викрило спільників бізнесмена Грінкевича у корупційних схемах із Міноборони

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково дозволив Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони використовувати матеріали негласних слідчих дій у справі про корупцію бізнесмена Ігоря Грінкевича, пов’язану з постачанням речового майна для Міністерства оборони та можливим ухиленням від сплати податків на значні суми. Про це редакція дізналася з матеріалів кримінального провадження ДБР № 62024000000000913.

Досудове розслідування стосується діяльності службових осіб департаменту ресурсного забезпечення Міноборони у 2022–2023 роках. Слідство підозрює, що тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту діяв в інтересах трьох компаній — ТОВ «Трейд Лайнс Рітейл», ТОВ «Будівельний Альянс Монтажпроект» і ТОВ «Будівельна компанія Сітіград» — надаючи їм неправомірні вигоди. У листопаді та грудні 2023 року він підписав додаткові угоди до договорів на постачання речового майна, безпідставно подовживши терміни поставок і зменшивши штрафні санкції для цих компаній, що призвело до значних фінансових втрат держави.

Розслідування також виявило можливі порушення за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 4 ст. 425 КК (недбале виконання службових обов’язків у воєнний час). Службовці Міноборони не здійснювали належного контролю якості поставлених товарів, ігноруючи вимоги нормативно-технічної документації. Компанії-постачальники, своєю чергою, не реєстрували податкові накладні, що спричинило ненадходження значних сум до держбюджету.

Ключовими доказами стали матеріали негласних слідчих (розшукових) дій із інших проваджень — № 22023000000000573 від 09.06.2023 та № 62022000000000370 від 09.06.2022. Прокурор Спеціалізованої прокуратури просив ВАКС дозволити використання цих матеріалів, стверджуючи, що вони підтверджують неформальні зв’язки між посадовцем і Грінкевичем та дії першого в інтересах компаній бізнесмена. На записах Грінкевич називає посадовця частиною своєї команди. Суд дозволив використовувати частину матеріалів.

Ця справа викриває глибокі корупційні зв’язки в Міноборони та потребує ретельного розслідування для встановлення всіх причетних і запобігання подальшим зловживанням. Антикорупційні органи мають перевірити законність дій компаній Грінкевича та їхніх контрактів із державою.

superadmin

Recent Posts

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

19 години ago

Прокурор Кіровоградщини Стрелюк ховає мільйонні статки: декларації зникли з реєстру НАЗК

Очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк домігся вилучення своїх декларацій за 2014–2024 роки з публічного…

2 дні ago

Мільйонер Алієв під прицілом: Нацполіція викрила схему відмивання 1,5 млрд грн і фінансування тероризму

Національна поліція розслідує кримінальне провадження №42022000000001167 проти компаній, пов’язаних із бізнесменом Вагіфом Алієвим, зокрема ТОВ…

2 дні ago

Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав…

2 дні ago

Хабар у рожевому пакеті: чому нардеп Кузьміних уникає покарання за корупцію

Справа народного депутата Сергія Кузьміних стала одним із найгучніших антикорупційних розслідувань в Україні: місяці оперативної…

2 дні ago

Родина Євтягіних із російськими паспортами веде бізнес у РФ і уникає санкцій в Україні

Санкції РНБО щодо громадян і юридичних осіб рф почали вводитися в Україні починаючи з березня…

3 дні ago