Хто і як збагачується за рахунок держави під час війни

Сьогодні – Міжнародний день боротьби з корупцією.

У цей день варто вкотре згадати про те, як масштабна корупція, очолювана владною верхівкою, десятиліттями руйнувала українську державність, послаблювала обороноздатність України, тримала в бідності переважну більшість українського народу.

Кошти, які мали б піти на школи і лікарні, на оборонні підприємства і університети, на розвиток науки та культури, на забезпечення справді соціальної держави (як прописано в нашій Конституції) натомість опинялися в кишенях представників правлячої олігархії та її обслуги, йшли на розкішні маєтки та “люксові” автомобілі, на приватні літаки та яхти і “елітний відпочинок” на Мальдівах та Лазурному узбережжі.

І навіть зараз топ-корупціонери продовжують свої оборудки, вже в умовах повномасштабної війни проти російського імперіалізму на саме виживання українського народу. Слід згадати про численні журналістські розслідування щодо розкішного життя топ-посадовців, щодо масштабних махінацій на будівництві доріг і закупівлях для армії, згадати про нескінченний земельний і бюджетний дерибан Кличка, його Київради, а також інших корумпованих місцевих “князьків”.

Навіть ті корупціонери, яких “ловлять на гарячому”, й далі чудово себе почувають і насолоджуються життям, замість того, щоб сидіти у в’язниці.

Згадаємо “плюшки” Юрченка і “печеньки” Трухіна, корупційні схеми нардепів Гунька, Одарченка, Задорожнього, Лабазюка та багатьох інших, злобудовні афери мера Одеси Труханова, сумнозвісного суддю Вовка, вже підзабуті історії Насірова та Свинарчуків тощо…

До речі, всі ці персонажі є яскравим підтвердженням того, що нарешті має бути скасовано грошову заставу для топ-корупціонерів, що я вимагав ще у Верховній Раді минулого скликання. Адже очевидним є те, що навіть якщо топ-корупціонера і зловлять, він завжди зможе внести заставу і далі спокійно і розкішно жити на вкрадені гроші, поки триватиме нескінченне розслідування та подальший суд.

Але наголошую на тому, що ключова запорука подолання корупції – це не нові зміни до антикорупційного законодавства і не нові антикорупційні органи. Це все – боротьба з симптомами, а не з самою хворобою.

Ключове для подолання корупції – це покласти край пануванню олігархії. А саме: викинути її з влади та знищити як клас!

А для цього насамперед потрібно, щоб українське суспільство врешті-решт політично подорослішало, й навчилося правильно обирати собі владу. Обирати до Верховної Ради не представників олігархату та його обслугу, а виразників інтересів переважної більшості українського народу.

Це не є якісь голослівні твердження. Досвід країн, де рівень корупції є найнижчим, а рівень життя – найвищим, наприклад скандинавських країн, це переконливо підтверджує. Подолати топ-корупцію цілком реально, але спочатку для цього треба подолати правлячу олігархію і обрати до влади представників інтересів більшості українського народу – представників людей праці.

Впевнений, що врешті-решт так і буде, а Україна стане справді правовою та соціальною державою, як це закріплено нашою Конституцією! 

Автор: Юрій Левченко

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

16 години ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

16 години ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

16 години ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

16 години ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

16 години ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

1 день ago