Корупційна справа УДП: фігурантів схеми з хабарем у 260 тис. доларів можуть звільнити від покарання

Фігурантів гучної справи про хабар у 260 тисяч доларів для екскерівника ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) Дмитра Чалого готуються звільнити від відбування покарання.

Йдеться про кримінальну справу №42018040000001410. У грудні 2018 року правоохоронці викрили корупційну схему навколо незаконного продажу державного майна – теплохода «Микола Савицький», який належав УДП. Судно 1988 року випуску мало ринкову вартість близько 700 тисяч доларів.

Міністерство інфраструктури виставило його на продаж через аукціон, доручивши організацію торгів УДП та «Першій Українській міжрегіональній товарній біржі». Проте замість прозорих торгів посадовці створили корупційну схему.

Читайте також: Приховані статки та брехня в декларації: як екскерівник УДП Дмитро Чалий уникав прозорості

Схема продажу за хабар

Радник генерального директора УДП Марк Кривопальцев разом із представником біржі запропонували потенційному покупцю придбати теплохід за заниженою ціною. Ключовою умовою оборудки був хабар у 260 тисяч доларів, який мав забезпечити вплив на посадовців міністерства для затвердження продажу.

Покупцю обіцяли суттєву економію, а різницю між реальною вартістю судна та проданою за схемою сумою організатори планували розподілити між собою.

Затримання відбулося у Дніпрі, звідки родом сам Кривопальцев та його спільник – Юрій Серебряний. Обидва мали зв’язки з тодішнім керівником УДП Дмитром Чалим та його тестем.

Затримання та судовий процес

Частину хабаря – 100 тисяч доларів – покупець залишив у пункті обміну валют за вказівкою затриманих. Правоохоронці вилучили кошти, після чого Кривопальцеву та Серебряному повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28 та ст. 369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом).

Справа швидко потрапила до суду, але її розгляд фактично зупинився. Остання судова ухвала датована 28 травня 2024 року, і в ній фігурує вже нова стаття обвинувачення – ч. 2 ст. 15 та ч. 4 ст. 190 КК (шахрайство).

Нові судові засідання заплановані на кінець травня 2025 року. З огляду на загальну тенденцію існує висока ймовірність, що обвинувачені уникнуть покарання через закінчення строків притягнення до відповідальності.

Чи уникне відповідальності Чалий?

Попри те, що Дмитро Чалий не був офіційно затриманий у цій справі, його ім’я неодноразово згадувалося у контексті корупційних схем на УДП. Враховуючи масштаби оборудки, малоймовірно, що продаж теплохода міг відбуватися без відома або мовчазної згоди керівництва компанії.

Сам Чалий заперечує свою причетність до злочинних схем. Проте фактична безкарність учасників корупційних угод лише підтверджує глибину проблеми із правосуддям у подібних справах.

superadmin

Recent Posts

Костянтин Згара: від земельних схем в Україні до елітних конюшень у Європі

Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…

3 дні ago

Суддя Андрій Вергелес звільнений після скандалу з п’яним водінням і сумнівних статків дружини

Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…

3 дні ago

Начальник львівського ТСЦ Юрій-Володимир Климко користується чужим авто

Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…

3 дні ago

Мережі АЗС «БРСМ-Нафта» та Motto ухиляються від сплати податків на 1 млрд грн

Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…

3 дні ago

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…

3 дні ago

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…

4 дні ago