Ексначальник митного посту «УкрПошта» Київської митниці Руслан Фірсов, який нині обіймає посаду завідувача сектору митного оформлення «Фастів», не зміг обґрунтувати походження 375 тисяч доларів та вартості автомобіля своєї дружини. НАЗК вбачає у цьому порушення статті 366-2 Кримінального кодексу.
Як повідомляє 368.media, результати повної перевірки декларації Фірсова за 2023 рік виявили невідповідності, що можуть свідчити про незаконне збагачення.
Це вже другий випадок, коли НАЗК фіксує порушення з боку посадовця. У вересні 2024 року Вищий антикорупційний суд конфіскував у нього житловий будинок площею 284,9 кв. м у Київській області та шість земельних ділянок загальною площею 0,1381 га. Це майно вартістю 8,6 млн гривень було оформлене на його матір Тетяну Фірсову.
НАЗК виявило у декларації Фірсова 375 тисяч доларів, які він вказав як позику від друга сім’ї. За документами, його мати винна цю суму Г.М. Хачатряну. Проте агентство засумнівалося в реальності цієї позики, оскільки Тетяна Фірсова не мала достатніх доходів для повернення такої суми.
За 2023 рік її офіційний дохід складав лише 62 тисячі гривень пенсії. Водночас у квітні того ж року вона придбала нерухомість на 8,6 млн гривень без наявних джерел фінансування. Сам Хачатрян пояснив, що гроші отримав у спадок, але не надав жодних підтверджувальних документів.
Окрім грошових активів, НАЗК виявило невідповідності у вартості автомобіля дружини Фірсова. У декларації він зазначив, що вона придбала Toyota Land Cruiser 200 (2017) за 1,64 млн гривень (приблизно 45 тисяч доларів). Проте в договорі купівлі-продажу вказана сума лише 20 тисяч гривень.
Фірсов запевняє, що в декларації вказав реальну суму, а чому у договорі зазначена інша – йому невідомо. Водночас він не зміг надати жодних підтверджень цієї інформації.
За оцінкою ТОВ «Інтернет-реклама PIA», середня вартість такого автомобіля в Україні становить 59,7 тис. доларів (2,18 млн гривень), що на 538 тисяч гривень більше, ніж вказав Фірсов.
НАЗК дійшло висновку, що задекларований борг може бути фіктивним і використовуватися для легалізації незаконних доходів. Розбіжності у декларації Фірсова склали понад 14 млн гривень.
Посадовцю може загрожувати кримінальна відповідальність за ч. 2 ст. 366-2 КК України (декларування недостовірної інформації).
Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…
Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…
Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…
Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…
Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…
Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…