Колишній керівник ДП «Спецтехноекспорт» Павло Барбул, якого судять у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) за корупцію, знайшов спосіб легалізувати 150 тисяч доларів. Це вдалося зробити через серію судових рішень у справах про боргові розписки.
Після звільнення у 2018 році Барбул задекларував 7,35 млн грн готівкою. НАЗК не перевіряло його фінансовий стан, і вже після звільнення він зайнявся лихварством.
Бровари (листопад 2023): Барбул позичив 100 тис. доларів киянину Дмитру Стельмашову під 3% річних. Той не повернув борг, і суд ухвалив рішення про стягнення не тільки основної суми, а й процентів – ще 6,23 тис. доларів.
Тернопіль (серпень 2023): Суд задовольнив позов щодо Володимира Гловака, який «позичив» у Барбула 135 тис. доларів у 2018 та 2020 роках. Разом із відсотками Гловак мав виплатити 257,2 тис. грн.
Київ (листопад 2024): Суд зобов’язав Михайла Гончара повернути 15 тис. доларів, які він нібито отримав у 2019 році. Разом із відсотками сума боргу склала 31,8 тис. грн.
Жоден із відповідачів не заперечував проти позовів, а суди ухвалювали рішення без оскаржень. Це може свідчити про штучне створення боргових зобов’язань для легалізації коштів Барбула.
Тепер питання лише в тому, чи зацікавляться цією схемою правоохоронці.
Колишній керівник ДП «Конярство України» Костянтин Згара, якого звинувачували в доведенні підприємства до банкрутства через…
Вища рада правосуддя (ВРП) 15 квітня 2025 року звільнила суддю Вінницького окружного адміністративного суду Андрія…
Юрій-Володимир Климко, начальник територіального сервісного центру МВС №4651 у Львові, їздить на автомобілі, зареєстрованому на…
Мережі автозаправних станцій «БРСМ-Нафта» та Motto не сплатили податки на суму понад 1 млрд грн,…
Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився…
Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік…