Печерський районний суд Києва наклав арешт на 40 автомобілів, серед яких Tesla, Audi, Volkswagen, Volvo та інші, через їх незаконне ввезення в Україну. Власник компанії-імпортера, Віталій Хоромець, перебуває в розшуку за самовільне залишення військової частини. Про це повідомляє редакція 368.media з посиланням на кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).
За даними слідства, у Львівській, Волинській і Рівненській областях діяли організовані групи, які за змовою з невстановленими працівниками митної служби налагодили схему незаконного імпорту автомобілів. Схема передбачала:
заниження фактурної вартості авто для мінімізації митних платежів;
продаж автомобілів за готівку без відображення реальних доходів у звітності;
виведення отриманих коштів через фіктивні операції, зокрема за «транспортні послуги».
У схемі використовувалися підконтрольні компанії-нерезиденти з Чехії, Польщі, Данії та Німеччини, які виступали формальними постачальниками. Після митного оформлення автомобілі продавалися за готівку за цінами, значно вищими за задекларовані. Для приховування слідів злочину компанії-імпортери перереєстровувалися на соціально незахищених осіб без досвіду управління бізнесом.
Зокрема, ТОВ «Кепс Авто» (Луцьк) у 2023–2024 роках імпортувало автомобілі на 94,7 мільйона гривень, вивівши за кордон понад 4,6 мільйона доларів через безтоварні операції.
Слідство встановило, що контракти з іноземними постачальниками мали ознаки фіктивності:
Чеська компанія INTERNATIONAL TRADING HOUSE SRO, створена в червні 2023 року, належить українцю, який не відвідував Чехію після 2021 року. Підписи в контрактах не збігаються з підписами у паспортах фігурантів.
Польська фірма, зареєстрована в листопаді 2022 року, уклала контракт у Любліні, але фігуранти не перетинали кордон України в зазначені дати.
Контракти з данською COMPANY MIDT BILER і німецькою особою підписувалися в Луцьку, хоча їхні представники не в’їжджали в Україну.
Ці факти вказують на створення удаваних зовнішньоекономічних контрактів для легалізації незаконної діяльності.
Власником і директором ТОВ «Кепс Авто» є Віталій Хоромець, якого Рівненський зональний відділ військової служби правопорядку розшукує за самовільне залишення військової частини 5 лютого 2025 року. Його втеча лише погіршує ситуацію, додаючи до кримінального провадження додаткові питання щодо його діяльності.
Схема незаконного імпорту автомобілів, у якій брали участь організовані групи за участю митників, завдала значних збитків державному бюджету через ухилення від податків і виведення валюти за кордон. Арешт 40 автомобілів є лише першим кроком у розслідуванні, яке має встановити всіх причетних, включно з посадовцями митної служби. Справа Віталія Хоромця підкреслює необхідність посилення контролю за митними операціями та боротьби з фіктивними зовнішньоекономічними угодами.
ТОВ «Спейсикс», що володіє брендом онлайн-казино Cosmolot і належить росіянину Сергію Токарєву, звинувачують у несплаті…
ТОВ «СК СТРОЙІНВЕСТ», що фігурує у 18 кримінальних провадженнях, уклало контракт на 107 млн грн…
Марія Христецька, директорка Шацького національного природного парку, попри судовий процес у справі про присвоєння понад…
Бельгійська корпорація Puratos, що виготовляє продукцію для хлібопекарської та кондитерської промисловості, продовжує працювати одночасно в…
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…
Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…