Група компаній Artline: зв’язки з росіянами, Фірташем і сумнівні тендери

Російське коріння та державні контракти

Група компаній Artline, яка щорічно постачає техніку державним органам України на сотні мільйонів гривень, має зв’язки з російськими власниками та олігархом Дмитром Фірташем. Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution.

У 2024 році ТОВ «Артлайн Інтеграція» отримало 165 мільйонів гривень лише від тендерів «Укрпошти» та ДСНС. Серед клієнтів компанії — майже всі ключові державні органи. Примітно, що до 2022 року фірма належала російським власникам, а нині зареєстрована в офісі разом із десятками інших компаній, що викликає підозри щодо прозорості її діяльності.

Зміна власників і підставні особи

Наразі директором компаній групи Artline є Антон Журавський, який замінив засновника Андрія Мороко. Співзасновницею залишається Ірина Чиповецька. Зміна керівництва виглядає формальною, а Журавський, імовірно, є підставною особою, призначеною для відводу очей після початку повномасштабного вторгнення Росії.

До групи входять також «НВП «Артлайн» і «Артлайн ІТ». Ці компанії часто виграють тендери без конкурентів, що викликає питання про чесність процедур закупівель, особливо з огляду на російське минуле власників.

Сімейні зв’язки та Фірташ

Антон Журавський є співвласником торговельної марки «Артлайн» разом із Ігорем Кобенком. Його родичка, Лариса Журавська, зареєстрована як ФОП і бере участь у тендерах, перепродуючи продукцію «Артлайн», де Журавський обіймає посаду директора. Така схема викликає підозри в штучному створенні видимості конкуренції.

Ще більш тривожним є зв’язок із Дмитром Фірташем, проросійським олігархом. Олександр Журавський, імовірно брат Лариси Журавської, є директором ТОВ «Музичне телебачення» і ТОВ «Телестудія «Служба інформації», які належать Фірташу.

Висновки

Діяльність групи компаній Artline, яка заробляє мільйони на державних тендерах, викликає серйозні питання через зв’язки з російськими власниками, Фірташем і сумнівні схеми участі в закупівлях. Відсутність конкуренції в тендерах, використання підставних осіб і родинні зв’язки в бізнесі вказують на можливі корупційні механізми. Ця ситуація потребує ретельного розслідування правоохоронними органами, щоб забезпечити прозорість використання бюджетних коштів і усунути ризики для національної безпеки.

superadmin

Recent Posts

Учасники корупційної схеми в Білгород-Дністровському суді уклали угоду з САП

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості п’ятьох учасників корупційної схеми в Білгород-Дністровському…

9 години ago

Ексрадник Резнікова вийшов під заставу у справі про розкрадання $10 млн на формі для ЗСУ

Колишній радник міністра оборони Роман Баликін, якого підозрюють у причетності до розкрадання $10 млн при…

9 години ago

Виробник дронів «Укропчик» сплатить 9,6 млн грн за зрив поставок для ЗСУ

ТОВ «Кальхеон», постачальник FPV-дронів «Укропчик» для ЗСУ, має сплатити 9,6 млн грн штрафу за порушення…

9 години ago

Гендиректор «Лісів України» Болоховець підозрюється у незаконному збагаченні на 7,9 млн грн

Директора державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця затримали за підозрою в незаконному збагаченні на суму…

9 години ago

Керівник підрозділу НАБУ Магамедрасулов підозрюється у корупції та зв’язках із РФ

Керівника четвертого підрозділу детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в корупції та зв’язках із…

9 години ago

Столична прокурорка Вікторія Гончарова незаконно користується елітним Bentley Bentayga

Прокурорка управління нагляду за додержанням законів Нацполіцією Київської міської прокуратури Вікторія Гончарова (Краєвська) не декларує…

4 дні ago