Екс-“регіонал” Омельяненко скупив київський завод “Імпульс” для елітної забудови попри арешт майна

Поділіться

Колишній лідер фракції Партії регіонів у Київраді Олексій Омельяненко, якого підозрюють у розкраданні коштів, придбав через підконтрольне ТОВ «Сереніті Пропертіз» столичний завод «Імпульс» за 92,3 млн грн.

Про це повідомляє міжнародне детективне бюро Absolution.

Договір купівлі-продажу із Фондом держмайна було укладено в травні 2025 року. Від заводу на вул. Деміївській, 5-а, поблизу метро «Деміївська», Центрального автовокзалу та ТРЦ Ocean Plaza, залишилися лише напівзруйновані приміщення. Проте земельна ділянка площею 0,79 га є привабливою для забудови, і «Сереніті Пропертіз» може претендувати на її пріоритетну оренду.

Ця ділянка межує з іншою, на проспекті Лобановського, 190, яку Київрада в 2024 році передала в оренду на 10 років ТОВ «ДК Інвестментс», також підконтрольному Омельяненку, для будівництва житлового будинку. Однак на момент тендеру майно «Сереніті Пропертіз» та родини Омельяненків перебувало під арештом через кримінальні справи.

У квітні 2025 року Київський апеляційний суд закрив справу про зняття арешту з активів Омельяненка після відмови його адвоката від апеляційної скарги. Арешт накладено Київською прокуратурою на нерухомість у Козині, Бобриці, на Печерську (вул. Пирятинська), Воздвиженці (вул. Воздвиженська, Кожум’яцька, Дегтярна, Гончарна) та інші об’єкти, оформлені на дружину Оксану Омельяненко (бенефіціара «Сереніті Пропертіз» через кіпрську Sideray Investments Ltd), дітей, тещу або підконтрольні компанії, зокрема ТОВ «ДК Інвестсистемс», ТОВ «Київський бутік нерухомості» та ЗНВКІФ «Юкон».

Омельяненко є фігурантом справ про виведення 100 млн грн із «Укргазбанку», де він був заступником голови правління, та неповернення кредиту на 3,2 млн доларів від банку «ВТБ». Крім того, ексдепутат Київради Олексій Давиденко називав його ключовим лобістом виділення земель УПЦ МП у 2006–2013 роках і куратором святкування 1025-річчя хрещення Русі в 2013 році за участю Володимира Путіна.

Родинні зв’язки Омельяненка також пов’язані з УПЦ МП: його сусідом на Печерську був митрополит Павло (Лебедь), а брат митрополита Климента (Вечері), Павло Вечеря, працював у його компаніях. Останнім часом Омельяненко активно з’являється у волонтерських проєктах фонду «Надія», заснованого депутатом Валерієм Дубілем («Батьківщина»).

Придбання заводу «Імпульс» попри арешт майна викликає питання про законність угоди та прозорість діяльності Фонду держмайна. Суспільство вимагає розслідування НАБУ щодо можливих корупційних схем і повернення активів, отриманих незаконним шляхом.

Актуальне