Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) прибрало з публічного доступу декларації нового заступника начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генпрокурора Дмитра Петрова.
Про це повідомляє детективне агентство Absolution.
Раніше зазначалося, що Петров протягом трьох років займався нелегальними схемами у міграційній службі Києва та області. Тепер же його декларації повністю зникли з реєстру — мова йде про три десятки звітних документів.
Минуле прокурора та статки, що викликають питання
Ще у 2017 році журналісти звертали увагу на неправомірні статки Дмитра Петрова. У 33 роки, не займаючись бізнесом, він володів значною нерухомістю та коштовними активами.
Юридичну кар’єру Петров розпочав у 22 роки, ставши помічником прокурора в Чернівецькій області, згодом обіймав посади заступника прокурора Новгород-Сіверського району, прокурора Коропського району, а після Революції Гідності отримав місце в Генеральній прокуратурі.
Основним джерелом доходу в його деклараціях зазначено зарплату в ГПУ. Водночас у 2015 році він отримав значний прибуток від продажу нерухомості та автомобіля.
Майно та розкішний спосіб життя
У 2015 році Петров продав дві квартири:
- 44 кв.м у Печерському районі Києва,
- 65 кв.м у місті Вишневе.
Також він позбувся позашляховика Toyota Prado (2012 року випуску), натомість зареєструвався у квартирі на 80 кв.м, що належала жінці на ім’я Ольга Закревська.
У тому ж році прокурор придбав дві земельні ділянки за підозріло низькими цінами, а також почав будівництво двох маєтків (152 і 279 кв.м) у селі Ходосівка Київської області. У 2016 році він купив ще одну ділянку, однак у декларації витрати на її придбання відсутні.
Його автопарк також розширювався. У 2016 році Петров придбав нову Toyota Corolla, мотоквадроцикл і причіп. Раніше, у 2013-му, він обзавівся гідроциклом BRP GTI 130 та ще двома причепами.
Кеш замість банківських рахунків
Незважаючи на офіційні доходи держслужбовця, у декларації Петрова зазначено, що він зберігає готівкою 134 тисячі доларів.
Попри очевидні невідповідності між його офіційною зарплатою та рівнем життя, з 2017 року НАЗК жодного разу не провело повну перевірку його статків.
Зникнення декларацій лише підсилює підозри щодо покривання корупційних схем та незаконного збагачення у вищих ешелонах прокуратури.